ČASTÉ OTÁZKY

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE MI NEDAŘÍ REKTÁLNÍ ROURKU RIOCATH® SNADNO ZAVÉST?

V žádném případě nezavádějte rektální rourku silou. Rourka se musí vbalit bez znatelného odporu. Postupujte přesně podle návodu a dbejte na správné přiložení zavaděče, pak by neměl nastat žádný problém. Pokud nedokážete rourku zavést, vyhledejte zkušenější osobu, která techniku zavedení spolehlivě zvládla nebo zajděte do poradny.

 

KDE BYCHOM MĚLI REKTÁLNÍ ROURKU RIOCATH® ZAVÁDĚT?

V každém případě na klidném nerušeném místě, dnes už taková, a dokonce vybavená přebalovacím stolem naleznete nejen doma, ale také v parcích, na letištích, v hypermarketech, lékárnách apod.

JAK SE MÁM O REKTÁLNÍ ROURKU RIOCATH® STARAT?

Rektální rourka RIOCATH® je určena k jednorázovému použití. Po použití ji tedy zlikvidujte.

 

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ NEMOHU REKTÁLNÍ ROURKU RIOCATH® VYTÁHNOUT VEN?

Konstrukce rektální rourky RIOCATH® prakticky vylučuje situaci, kdy by celá rektální rourka „vklouzla“ dítěti do zadečku a „ztratila“ se tam. I u klasických rektálních rourek se to stává jen velmi vzácně. 

 

MOHU ZAVÁDĚT REKTÁLNÍ ROURKU RIOCATH®, KDYŽ MÁ MIMINKO PRŮJEM NEBO ZÁCPU?

Je potřeba vědět, jak k takové situaci došlo a zda je správným způsobem zaléčena. Pokud je v tomto směru všechno pod kontrolu, tak v případě, že jsou tyto obtíže doprovázeny také nadměrným množstvím plynu ve střevě vašeho potomka, je možno rourku bez obav aplikovat. Při průjmu je ale třeba striktně dodržet pravidlo „jednou a dost“ a po použití rourku zlikvidovat. Zabráníme tak riziku opakovaného zanesení mikrobů ulpělých rource do trávicího traktu kojence.

V případě zácpy je aplikace jednoznačně vhodná.

 

MŮŽE DÍTĚ DOSTAT APLIKACÍ REKTÁLNÍ ROURKY RIOCATH® NĚJAKOU INFEKCI?

Rektální rourky RIOCATH® jsou vyráběny a baleny za podmínek, které podléhají přísným hygienickým a dalším předpisům. Použitím čerstvě vybalené rourky dítěti tak žádná nákaza nehrozí.

 

MÁME PŘI ČASTÝCH PROBLÉMECH S KOLIKOU NĚJAK UPRAVIT JÍDELNÍČEK?

Kojící maminka by měla na čas vyloučit primárně nadýmavé potraviny. Pokud je dítě kojeno náhradním mlékem, vyzkoušejte jiný doporučovaný přípravek. Na trhu jich je celá řada a může to přispět k řešení problému, ostatně stejně tak jako aplikace probiotik apod.

 

JE REKTÁLNÍ ROURKA RIOCATH® HRAZENA Z PROSTŘEDKŮ VEŘEJNÉHO ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ

Není. Naše rourka je sice zdravotnický prostředek, kterým jsou sice řešeny nepřehlédnutelné a nepopíratelné potíže, tříměsíční kolika ale není chápána jako onemocnění v pravém slova smyslu. To určuje to, že ji mají jinak zdraví kojenci. Velmi slabou, ale přeci jen určitou útěchou může být snad jen to, že volný prodej umožňuje využívat daleko širší spektrum prodejních kanálů, takže dostupnost rektální rourky RIOCATH® v případě náhlé potřeby není problémem.

 

Instagram

Naše produkty milují rodiče z celého světa!

Pomáháme nejmenším

Naše produkty jsou navrženy pro ty nejmenší z nás.

V nejlepší péči

Náš tým je složený ze zkušených doktorů a odborníků.