TŘÍMĚSÍČNÍ KOLIKA

Takzvaná tříměsíční kolika kojenců se jako častý problém týká až 35 % zdravých kojenců ve věku od 3 neděl až do několika měsíců věku a u dalších cca 40 % kojenců se jedná o problém občasný. Jejích příčin je několik a často se navíc uplatňují kombinace hned několika z nich.

Přesto je ale použití rektální rourky indikováno k odstranění jedné z nejčastějších, stavu, kdy se plyn nahromadí v koncovém úseku střeva a svěrač, který trávicí trubici uzavírá, nechce nahromaděný plyn pustit ven, protože ještě není dostatečně vyzrálý nervový systém, který je za řízení procesu uvolňování jinak odpovědný.

Rourka po vsunutí otevře plynu cestu ven a uvolní nahromaděný plynzpůsobující problém. Bolest ustoupí. V současné době jsou ale tím největším nepřítelem rektálních rourek obavy maminek z rozvoje nežádoucího podmíněného reflexu bránícího správnému vyprazdňování stolice. Ten se podle tradičního mínění většiny terénních pediatrů právě častým zaváděním běžné rektální rourky, nebo třeba konce teploměru, do zadečku může rozvinout.

Instagram

Naše produkty milují rodiče z celého světa!

Pomáháme nejmenším

Naše produkty jsou navrženy pro ty nejmenší z nás.

V nejlepší péči

Náš tým je složený ze zkušených doktorů a odborníků.